Firma
plendeitru

serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji

klimakonwektory, klimatyzatory, minichillery, szafy klimatyzacji precyzyjnej, agregaty wody lodowej, zdalne skraplacze, drycoolery


automatyka klimatyzacji

Automatyka klimatyzacji

automatyka central wentylacyjnych, układy sterowania, monitoring HVACR, sterowniki klimakonwektorów, siłowniki i zawory


Montaż klimatyzacji

Montaż klimatyzacji

instalacje wody lodowej, systemy VRF, klimatyzacja precyzyjna, chłodzenie IT, FreeCooling, odzysk ciepła

Serwis

Znaczną liczbę awarii urządzeń lub instalacji można wyeliminować jeżeli odpowiednio wcześnie zostaną zastosowane odpowiednie kroki pozwalające na ich wczesne wykrycie. Wykrywanie tych zagrożeń jest możliwe dzięki symptomom poprzedzającym wystąpienie każdej awarii. Jednym z takich symptomów są lokalne zmiany temperatury, które w początkowej fazie mogą być znikome i niezauważalne.

foto złącza
złącza w termowizji
 
foto silnika
silnik w termowizji
 

Niezwykle skuteczną metodą wykrywania takich zmian są badania termowizyjne. Umożliwiają obserwację rozkładu temperatury na znacznych obszarach i lokalizację miejsc gdzie zmiany temperatury mogą świadczyć o powstającym problemie. Eliminacja problemu na tym etapie generuje tylko koszty związane z badaniem, zaniedbanie może skutkować znacznie większymi stratami, związanymi z wysokimi kosztami remontów, przestojami i przerwami w produkcji.

foto instalacji
instalacja w termowizji
 
foto wymiennika
wymiennik w termowizji
 

Oferowane przez nas przeglądy i badania termowizyjne pomagają w optymalnym serwisowaniu urządzeń, instalacji i automatyki sterującej, aby zapobiec ich awariom. Zapewniamy wsparcie dla Państwa strategii konserwacji oraz doradztwo pod kątem jej optymalizacji.

Oferujemy:

Raport badania termograficznego

  • badanie izolacji termicznej zbiorników, rurociągów, kanałów, itp.
  • lokalizowanie przebiegu sieci chłodniczej/cieplnej, rur z ciepłą/zimną wodą i itp.,
  • badanie drożności rur w parownikach/skraplaczach, przegrzewaczach pary i itp.,
  • kontrolę pracy kotłów i turbozespołów,
  • wykrywanie uszkodzeń wymienników ciepła,
  • oceny stanu technicznego przewodów wentylacyjnych i przewodów spalinowych,
  • jednorazowe lub okresowe badania maszyn produkcyjnych,
  • diagnostykę urządzeń przemysłowych takich jak sprężarki, pompy, silniki, łożyska oraz wiele innych,

 

Wszystkie pomiary oraz badania termowizyjne wykonujemy nowoczesną kamerą wykorzystującą technologię SuperResolution® o znakomitej czułości termicznej i doskonałych parametrach.

 

Trzonem naszej działalności jest zapewnienie specjalistycznych usług serwisu, naprawy i konserwacji w zakresie klimatyzacji i chłodzenia procesów przemysłowych. Obsługujemy zarówno pojedyncze urządzenia, jak i całe instalacje i systemy klimatyzacji, chłodzenia przemysłowego, chłodzenia technologicznego.
Naprawiamy, konserwujemy i serwisujemy urządzenia czołowych producentów i dystrybutorów, ale także te mniej znane, nietypowe lub specjalne.

 

Zajmujemy się całą gamą urządzeń począwszy od klimatyzatorów i klimakonwektorów poprzez agregaty skraplające i agregaty wody lodowej (Chillery), aż po chłodnie wentylatorowe (Dry Coolery) i wieże chłodnicze.
Naszą specjalnością jest serwis i naprawa chłodziarek i klimatyzatorów szaf automatyki i szaf sterowniczych.

Wieża chłodnicza DECSAChiller TechnotransAgregat chłodzenia oleju Liebherr

Nasza oferta obejmuje:

- serwis klimatyzacji,
- pomiary, ekspertyzy,
- szeroko pojęte doradztwo,
- nadzór nad montażem i uruchomienia instalacji,
- profilaktyka, tzn. okresowe przeglądy konserwacyjne,
- pomiary skuteczności, wydajności i przepływów w zakresie wentylacji,
- bezinwazyjne pomiary i rejestracja przepływów cieczy,
- pomiary elektryczne,
- odzysk czynników chłodniczych,
- naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne,
- ekspertyzy i opinie,
- szkolenia w zakresie obsługi i eksploatacji urządzeń klimatyzacyjnych,

Klimatyzatory szaf sterowniczych to coś więcej, niż tylko dodatek.
W rzeczywistości stanowią one często podstawę całego procesu produkcyjnego, gdyż sprawny przebieg produkcji jest zapewniony tylko wtedy, gdy w szafach sterujących jest utrzymywany określony klimat.

 

Przegląd klimatyzatora szafyKażde najmniejsze przegrzanie elektronicznych zespołów sterujących może okazać się fatalne w skutkach i spowodować lub wydłużyć przerwy produkcyjne, spowodować problemy dostawcze lub nawet wywołać całkowitą awarię.

Utrzymanie najwyższej sprawności systemu chłodniczego ma podstawowe i bardzo ważne znaczenie dla poprawnego działania pod względem wymiany termicznej, zużycia energii a także jego wpływu na środowisko.

 

Znając specyficzne wymagania Państwa sprzętu oraz ciężkie warunki w jakich nierzadko pracują, oferujemy serwis i naprawy klimatyzatorów i chłodziarek szaf sterowniczych następujących producentów:

 

rittalpfannenbergcosmotecseiferttexamcleankelvinschroffalfaelctrichimelmksclimastulzeldonhoffmanethermoapexeurodifroidweltemsocomecbkwkumaetahuaruilohmeierkooltronic

Freon R22 - Czynnik chłodniczy z grupy HCFC będący substancją kontrolowaną, zubożającą warstwę ozonową, niebezpieczną dla środowiska naturalnego.

 

Stop freon R22Na podstawie ustaleń wprowadzonych Protokołem Montrealskim, na obszarze Unii Europejskiej czynnik R22 w obrocie bezpośrednim czyli pochodzący bezpośrednio od producentów i dystrybutorów był dostępny do końca 2009 roku. Od stycznia 2010 roku sprzedaż i używanie nowego - pierwotnego czynnika R22 była całkowicie zabroniona.

 

Równocześnie do końca 2014 roku, czynniki HCFC można było wykorzystywać w celach serwisowych jedynie do dopełniania ubytków urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych. W tym celu wykorzystywano wyłącznie odzyskane i poddane kompleksowej regeneracji wtórne czynniki HCFC (R22).

 

Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt. c ppkt. (v) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2037/2000 w sprawie substancji zubożających warstwę ozonową z początkiem 2015 r używanie czynnika R22 w jakiejkolwiek postaci zostało całkowicie zakazane.

 

Od 1 stycznia 2015 roku tylko sprawne i szczelne urządzenia chłodnicze zawierające HCFC (R22) mogą być nadal eksploatowane do ich „śmierci technicznej". Od tej daty urządzenia takie mogą być eksploatowane bez możliwości prowadzenia obsługi technicznej i naprawy, podczas których konieczna jest jakakolwiek ingerencja w obieg ziębniczy (np. dopełnienie czynnikiem ziębniczym). Można będzie przeprowadzać jedynie naprawy, które nie wymagają takiej ingerencji (np. naprawa instalacji elektrycznej).


wymiana czynnikaJakiekolwiek napełnianie lub dopełnianie czynnikiem HCFC (R22) jest zabronione i ze względu na jego brak na rynku praktycznie niemożliwe.
W interesie każdego użytkownika urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych pracujących na R22 powinno być zaplanowanie działań związanych z wyeliminowaniem tego czynnika.

Można wskazać kilka możliwości postępowania w zależności od stanu i stopnia wyeksploatowania rozpatrywanej instalacji:
1. wymiana urządzenia, a często całej instalacji na nową - pracującą na czynnikach "ekologicznych" HFC lub naturalnych,
2. przerobienie instalacji z R22 na jeden z czynników z grupy HFC: R404A, R507 lub R407C,
3. retrofit - konwersja z R22 na jeden z zamienników bezpośrednich do tzw. "łatwej wymiany": np. R419A, R422D, R427A
 

ACS Serwis Klimatyzacji dysponuje uprawnieniami, narzędziami, wiedzą i doświadczeniem pozwalającym wykonać każde z powyższych działań.

Nasi klienci oczekują ciągłości pracy zainstalowanych urządzeń i systemów, gwarantowanego czasu interwencji w przypadku uszkodzenia, możliwości zaplanowania zabiegów konserwacyjnych w dogodnym dla siebie terminie oraz rozłożenia w czasie kosztów konserwacji. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom ACS Serwis Klimatyzacji proponuje swoim Klientom indywidualne kontrakty serwisowe.

 

Umowy serwisoweZalety takiego rozwiązania to:
- sprawdzone i zgodne z polskimi normami procedury kontroli urządzeń,
- możliwość zaplanowania z dużym wyprzedzeniem okresowych przeglądów zapobiegawczo-konserwacyjnych,
- gwarantowany czas interwencji na wezwanie klienta,
- najwyższa dostępność części zamiennych,
- zapewniony dostęp do wysokiej klasy fachowców specjalizujących się w serwisowaniu zainstalowanych urządzeń.

 

Oferowane umowy serwisowe obejmują dwa rodzaje usług:

Serwis zapobiegawczy: przeglądy okresowe w uzgodnionych wcześniej terminach, pozwalające sprawdzić stan urządzeń i natychmiast wykonać naprawy wykrytych niesprawności.

Interwencje na wezwanie: zgodnie z warunkami określonymi w treści umowy interwencje w celu naprawienia uszkodzonego urządzenia w ściśle określonym czasie ustalonym w treści warunków umowy.

Certyfikat ISO 9001, ISO 14001

Certyfikat ISO 9001 i 14001

Koniec freonu R22

Całkowity zakaz stosowania freonu R22

wykrzyknik

Sprawdź szczegóły...

Jesteśmy w programie:

 

Rzetelna Firma - Sprawdź nas !

 

Zaufali nam:

Nasze dane w kodzie QR
Kod QR

© ACS Serwis Klimatyzacji Mariusz Rechciński
ul. Słoneczna 16, 95-030 Rzgów POLSKA
kom. 509 411 668. tel/faks +4842 213 01 34
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Należymy do
kfch logo